Aparaty słuchowe niektórych spółek są zrobione z silikonu, a zatem prawie niezauważalne.

Autogiełda

Chyba każdy z nas będąc maluchem częstokroć słyszał od swoich rodziców „powszechne” zdanie – „słyszysz co do Ciebie mówię?”, „jesteś głuchy?”, „czy ja mówię po chińsku?” A ile osób wypowiada te słowa współcześnie, zwracając się do swych pociech czy też współmałżonka. Czy kiedykolwiek jednak przeszło nam poprzez głowę, że druga osoba naprawdę może mieć kłopot ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki profesjonalnemu sprzętowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieciom robi się dokładne badanie słuchu.

Wynik w większości jest należyty, ale czy na zawsze? Czy ktoś sam od siebie odwiedza lekarza laryngologa, ażeby profilaktycznie zrobić badania słuchu? Laryngolog badanie słuchu przeprowadza normalnie, to dla laryngologa badanie tak normalne jak dla internisty na przykład zerknięcie do gardła w trakcie wizyty lekarskiej. Jeżeli wyjdzie, iż z słuchem coś natomiast szwankuje, de facto nie trzeba się niczego bać. Aktualnie medycyna niezwykle się rozwinęła, oraz aparat słuchowy, odbierany jest zupełnie inaczej niż kiedyś.

Aparaty słuchowe niektórych przedsiębiorstw są wykonane z silikonu, a więc niemal niewidoczne. Ciekawą informacją są też wzmacniacze dźwięku (w naszym prawie nie są one traktowane jak aparaty słuchowe cena gniezno). Takie aparaty są rozmiarów monety jednogroszowej, leciutkie i wyglądają jak końcówka od słuchawek dousznych. Również aparaty ortodontyczne zostały odczarowane i obecnie nie słyszymy już żartów w placówkach szkolnych z dzieci „szablozębnych”, jak jeszcze 20 lat temu. Obecnie aparaty ortodontyczne są niezauważalne, a kolorowe gumki w aparacie są bardzo modne. Wniosek jest jeden – zarówno technika poszła na przód, i producenci sprzętu medycznego prześcigają się w udogodnieniach dla swoich pacjentów, jak i zmianie uległo podejście ludzi. Zwiększyła się świadomość i tolerancja I oby tak było dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *