Cholesterol ma wpływ na mnóstwo funkcji naszego organizmu.

Inne Zdrowie

Cholesterol jest lipidem, który znajduje się w tkankach każdego człowieka. Jest pozyskiwany jednocześnie z pokarmu, jak i syntetyzowany w organizmie. Cholesterol ma wpływ na dużo funkcji ludzkiego organizmu (przykładowo wydzielanie hormonów, synteza wit. D, praca i funkcjonowanie mózgu oraz układu odpornościowego) I jest wymagany do jego prawidłowego funkcjonowania. Dla naszego zdrowia bardzo ważne jest jednakże, by jego poziom nie przekraczał zalecanej normy, oraz by zachowany był prawidłowy stosunek tak zwanego. „dobrego” (HDL) oraz dodatkowo „złego” (LDL) cholesterolu. Przyjęto, iż całkowity cholesterol nie powinien przewyższać dwieście mg/dl.

Urządzeniem które sprzyja wczesnej profilaktyce jest aparat do pomiaru cholesterolu. Powinno się zwrócić na to uwagę, w szczególności jeśli w grupie podwyższonego ryzyka. Zdiagnozowanie podwyższonego poziomu cholesterolu na początkowym etapie daje nam szansę szybkiej reakcji oraz przemian w trybie swojego życia, które mogą zapobiegać wszelkim chorobom. Jest to również pomocne urządzenie dla osób, które już posiadają złe wyniki i pragnęłyby je we własnym zakresie kontrolować, bez konieczności wizyty za każdym razem u lekarza specjalisty.

Zwiększony poziom cholesterolu podwyższa ryzyko wielu chorób. Na kluczowym miejscu jest tu miażdżyca. Przekroczenie norm może niestety też doprowadzić do udaru mózgu, choroby wieńcowej czy zawału serca. Kolosalnie rośnie także ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Im szybciej chory dowiaduje się o złych wynikach, tym więcej czasu posiada na reakcję, leczenie, a zasadniczo może nawet przedłużenie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *