Chorwacja leży na granicy środkowej europy oraz Europy Południowej.

Inne

Nadchodzi letni czas, a Ty nie wiesz gdzie w tym roku polecieć na urlop? Lubisz morze, a morze bałtyckie Ci się znudziło? Tęsknisz za cudownymi krajobrazami? Czy pragniesz szaleć w morzu z widokiem na góry? Pragniesz poznać ciekawą kulturę i nowe obyczaje? Już teraz mamy dla Ciebie idealną propozycję- Chorwacja.

Chorwacja położona jest na granicy środkowej Europy i Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na upragniony urlop na wytęsknionych oraz długo wyczekiwanych wakacjach.

Słoneczne plaże, ciepła woda, wysoka temperatura, totalny brak ciepłych bluz, swetrów w swych walizkach- właśnie o tym każdy marzy podczas wakacji. Bez względu czy wybierzesz Dubrovnik, Szybernik czy cudowny Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasta mają coś wspaniałego do zaoferowania! Co ciekawe, śląskie województwo z tym cudownym krajem dzieli wyłącznie ok. dziewięćset kilometrów, zatem warto jest się wybrać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie trochę więcej niż dojazd nad polskie wybrzeże (z woj. małopolskiego).

W zależności od doboru trasy możesz po drodze zobaczyć: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację a dodatkowo Węgry i tym samym wzbogacić własne zasoby kulturowe. Relaksując się zatem na wakacjach, z genialnym krajobrazem tuż obok, możesz po drodze odwiedzić pełno interesujących miejsc.

Jednakże, jeżeli wybierzesz dojazd autem do przepięknej Chorwacji powinieneś przyswoić parę treści, które mogą okazać się przydatne.

Koniecznie pamiętaj o winietach! Bez względu czy będziesz przejeżdżał przez Czechy, Austrię, Słowenię czy przez Słowację i Węgry- w każdej z tych tras oczywiście nie ominie Cię kupienie niezbędnych winiet. Takie winietymożemy kupić na przejściach granicznych, stacjach benzynowych, i w oddziałach PZM w Polsce (tu jednak będzie doliczona prowizja). Pamiętaj, iż płacąc na przejściu granicznym tradycyjną kartą dojdą koszty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja obowiązkowe będzie pokazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeżeli chcesz wybrać się do Dubrovnika weź ze sobą paszport- konieczny będzie przejazd poprzez Bośnię i Hercegowinę, paszport uchroni Cię od wszystkich przykrych niespodzianek.

Musisz pamiętać o dokładnym przeglądzie technicznym własnego samochodu, unikniesz dzięki temu niepotrzebnych nerwów bądź wizyt u mechanika w czasie wczasów. Dobrze jest też zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- aby nic Cię podczas podróży nie zdołało zaskoczyć. Opcja zastępczego samochodu jest de fakto kusząca! Miej na uwadze, że przede wszystkim taka podróż musi być całkowicie bezpieczna- dla Ciebie, dla Twoich bliskich, przyjaciół. Przecież właśnie po to jedziemy na urlop, aby odpocząć, zrelaksować się, spędzić miło czas, zgodzicie się? Jeżeli natomiast zabraknie Ci benzyny bez kłopotu zatankujesz na stacjach umieszczonych przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Autor: travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *