Czy popularność amuletów, wróżb nie jest niższa?

Autogiełda

Żyjemy w XXI w., otoczeni niesamowitą technologią , która jest dostępna na długość ręki, śledzimy postęp sztucznej inteligencji, a urządzenia, które nosimy w kieszeni spodni, posiadają moc obliczeniową wielokrotnie przewyższającą umiejętności komputerów użytych przez nas. Czy myśleliście ostatnio dlaczego mimo owego całego technologicznego postępu i innowacji dostępnych dla każdego, nie redukuje się popularność wszelakiego typu wróżek, ezoteryków, magów czy uzdrowicieli działających na skraju zielarstwa, magii a także alchemii?

Czy sława wróżb, amuletów czy usług typu magia miłosna nie jest niższa jedynie ze względu na desperację osób, którzy w ciężkich chwilach w życiu zwracają się dosłownie po w największym stopniu absurdalną pomoc? Nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytania. Pomimo całej wiedzy którą mamy o naszym świecie, pomimo naukowych odkryć oraz globalnej sieci internet dalej nie potrafimy objaśnić sobie wielu zdarzeń czy sytuacji. Nie wiemy co się dzieje z nami po naszej śmierci, czy nasze dusze to byty prawdziwe czy jedynie chemiczne procesy mające miejsce w naszych ciałach. Nie jesteśmy wręcz w stanie dać sobie odpowiedzi na pytanie czy magia miłosna to tylko kombinacja feromonów i zewnętrznego wyglądu czy jakieś tajemnicze zjawisko, które to wykorzystujemy nawet nieświadomie (czy też świadomie przy pomocy odpowiednich zaklęć).

Niewidzialny dla naszych ludzkich oczu zostaje świat duchowy, ciężki do opisania poprzez biologię, fizykę czy chemię. Możliwe, iż pewnego dnia będziemy w stanie wytłumaczyć wszelkie te niewyjaśnione dotąd obszary, które w tym momencie budzą fascynację oraz lęk, ale póki co ich genealogia pozostaje dla nas nierozwiązaną tajemnicą. Nie myli się stare porzekadło, że istnieją na świecie rzeczy, które to nie śniły się filozofom i chodź dzisiaj zmienimy filozofię na naukę to i tak nie sposób nie przyznać racji temu stwierdzeniu. Jedynymi znawcami w tej dziedzinie są niezmiennie mistycy, wróżki oraz czarownicy, których to skuteczność bywa dyskusyjną (choć nie jest wiadome czy ze względu na oszustwa czy trudność w okiełznaniu niektórych zjawisk). Zapewne odpowiedź leży gdzieś w środku oraz bardzo wielu istnieje oszustów w branży ezoterycznej, ale cały czas duża sława tej dziedziny umożliwia nam też szukać w tej kategorii pewnej efektywności.

Uroki, spętanie czary miłosne zaklęcia i każda bardzo podobna aktywność jest cały czas za bardzo tajemnicza, aby można było ją zupełnie nie wziąć pod uwagę. Kluczem tu jest pewnie dobór odpowiedniego eksperta, który to oczywiście nie jest łgarzem, ale też ma możliwość pochwalić się kilkoma, sprawdzonymi przez indywidualnych klientów opiniami na temat skuteczności jego pracy.Ewidentne jest natomiast jedno. Nie trzeba samodzielnie zadawać się z siłami, których to nie jesteśmy w stanie zrozumieć i nad którymi to nie potrafimy zapanować. Może się to bardzo koszmarnie zakończyć dla tych osób, które chcą na siłę tego doświadczyć.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *