Na czym właściwie polega tworzenie takich koszulek?

Inne Moda i uroda

Koszulki oraz odzież personalizowana to ostatnio niezwykle popularne gadżety, jak i indywidualne i dopasowane prezenty bądź upominki. Jak przygotować tego rodzaju materiały? Czym one się cechują? Na czym polega projektowanie takich koszulek?

Dużą zaletą koszulki z własnym nadrukiem jest to, że mamy możliwość dociągnięcia wszystkich szczegółów. Twórca szablonu może też wykorzystać mnóstwo elementów dotyczących danej sytuacji albo osoby, jak również wykonać reklamę czy ofertę firmy.
Koszulki z swoim nadrukiem to towary niezwykle trwałe, wykonane z wysokiej jakości surowców. Taki nadruk jest odporny na działanie wody, przyjemny w dotyku, nie zawiera substancji toksycznych, jak i nie ulega zniszczeniu w trakcie prania. Znakowane ciuchy nie wywołują alergii, a kolor na koszulce zostaje wciąż intensywny oraz żywy.
Koszulki na zamówienie wykonywane są przy pomocy bardzo wielu metod a także technik. Każdy jeden projekt dopasowywany jest do założeń a także oczekiwań osoby zamawiającej. Pośród najbardziej znanych technik do tworzenia tego rodzaju projektów możemy wymienić:
– metoda cyfrowa,
– nadruk przy użyciu folii flex – wgrzewanie wyciętego szablonu w materiał, z wykorzystaniem wysokiej temperatury a także profesjonalnych żelazek.
– sublimacja – wnikanie w materiał profesjonalnego atramentu pod wpływem stosownej, bardzo wysokiej temperatury. Odzież znaczona tego rodzaju techniką musi być w białym, jasnym kolorze wykonana z poliestru.
– metoda premium flock – zadrukowanie specjalnej folii, która następnie  zamieszczona jest na bluzce.
– druk bezpośrednio na tkaninie – DTG – znakowanie przy pomocy specjalnej drukarki do tkanin, wykonującej projekty dokładne, stabilne oraz szatę graficzną profesjonalnej jakości.
– sitodruk – nadruk za pomocą wcześniej przygotowanej matrycy. Projekty koszulek przygotowywane hurtowo.
– haft komputerowy – nadruk stworzony za pomocą stosownie przystosowanych maszyn i dobranych do wykonania zdobienia nici. Grafika jest wszyta w materiał ciuchów.
W jaki sposób dopasować odpowiednią technikę nadruku?
Żeby grafika była stosownie zamieszczona na materiale należy wziąć pod uwagę wiele niebagatelnych czynników. Pośród najważniejszych powinno się podać: cel i zastosowanie koszulki, liczbę przygotowanych projektów, kształt oraz wielkość grafiki, warunki wykorzystania ubrań, indywidualne wymogi klienta.
Stworzenie koszulki na zamówienie to powszechne działania, którego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Niektóre tego typu projekty możliwe są do wykonania od ręki, inne muszą dostać kilka dni.  Szablon i grafika umieszczana na ubraniach oczywiście może być prywatnym projektem odbiorcy, jak także szablonem przygotowanym poprzez dana spółkę albo zakład produkcyjny.
Cena takiej koszulki zależna jest głównie od materiału z jakiego zrobiona ona jest, wybranej techniki nanoszenia szaty graficznej, rozmiaru i złożoności projektu, jak i spersonalizowanych uwarunkowań konkretnej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *