Najnowsze trendy w urządzaniu łazienek czyli pokój kąpielowy z prysznicem typu walk in

Dom, mieszkanie, rodzina

Tania łazienka czy łazienka iście luksusowa? Coraz częściej Polacy wybierają tą drugą opcję, decydując się między innymi na stworzenie pokoju kąpielowego. Takie pomieszczenie w domu to prawdziwa enklawa spokoju i relaksu. To strefa SPA, do której wstęp mają tylko i wyłącznie mieszkańcy domu. Co warto wiedzieć na temat urządzania pokoju kąpielowego? Poniżej garść przydatnych informacji.

Tania łazienka w stylu pokoju kąpielowego

Pokój kąpielowy to łazienka urządzona tak, że najczęściej można do niej bezpośrednio wejść z sypialni gospodarzy domu. To zatem przestrzeń maksymalnie prywatna, bardzo intymna, absolutnie nie do użytku przez gości. Taki pokój kąpielowy to miejsce bardzo wygodne. Z łatwością można przemieszczać się pomiędzy sypialnią oraz miejscem, w którym znajduje się wolnostojąca wanna czy obszerny prysznic typu walk in. To rozwiązanie trochę w stylu amerykańskim, w którym do każdej sypialni przypisana jest indywidualna łazienka. Z pewnością warto wziąć je pod uwagę podczas na przykład planowania budowy własnego domu. Taka łazienka wcale nie musi być fanaberią tylko dla bogatych. Współcześnie pokój kąpielowy można urządzić już dużo mniejszym kosztem. Coraz częściej można znaleźć tanie wanny wolnostojące i dopasowane do nich baterie. Kabiny prysznicowe typu walk in to również rozwiązanie generujące już mniejsze koszty niż jeszcze kilka lat temu. Warto zapoznać się z cenami ścianek do kabin typu walk in, które można podejrzeć na stronie https://tanialazienka.com/scianki-prysznicowe-kabiny-walk-in.html.

Jak zaprojektować piękną łazienkę w stylu pokoju kąpielowego

Najważniejszym elementem decydującym o tym, czy łazienkę da się urządzić w stylu pokoju kąpielowego, jest tak naprawdę jej metraż. W takich łazienkach musi znaleźć się bowiem przestrzeń na wannę wolnostojącą, w której będzie można zażywać przyjemnej kąpieli. Dla wygody korzystania z codziennych czynności pielęgnacyjnych, dobrze jest jednak też mieć po prostu prysznic. W pokojach kąpielowych najlepiej sprawdza się ten typu walk in. Takie prysznice mają przeszklone ścianki, których praktycznie nie widać. Można zorganizować je bez brodzika lub z bardzo niskim brodzikiem. Jeżeli tylko w łazience jest odpowiednio dużo miejsca, na zorganizowanie tych wszystkich elementów, z powodzeniem można stworzyć ją w stylu pokoju kąpielowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *