Proteza kończyny górnej

Inne Zdrowie

Mając wszystko nie doceniamy niczego. Prawdą jest że dopiero deficyt czegoś ukazuje każdemu jak wyjątkowo potrzebuje danej partii swojego ciała. O utracie jakiegoś członka albo któregoś ze zmysłów opowiada wiele świetnych filmów, wzruszających i mających wpływ na wyobraźnię każdego z nas. Tak na prawdę jednakże mimo intrygujących kolei losów ich bohaterów nie chcielibyśmy się z nimi zamienić na życia. Ponieważ jest cholernie ciężko, a człowiek nie lubi kiedy jest mu trudno. Pomyślmy sobie o filmie Zapach Kobiety, który wyciąga temat mężczyzny niewidomego oraz jego metodę odbierania całego świata, wspomnijmy przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który to stracił w wybuchu obie nogi, pomyślmy o sporej ilości innych ludziach, którzy to zostali zmuszeni do zmagania się z problemem nieobecności. I jak przemyślenia? No z całą pewnością nie jest łatwo, kolorowo a także miło. Ci ludzie to prawdziwi bohaterowie, ich zmaganie się z trudnościami powinno się nagrodzić Nagrodą Nobla, a jeżeli nie to olbrzymim szacunkiem w gronie znajomych.

Mamy jednakże dwudziesty 1-wszy wiek i możemy choć odrobinę postarać się tym bohaterom upraszczać działanie. Przecież protezy kończyn są coraz to bardziej imponujące, ruchome, ich ruch przypomina już bardzo ruch zdrowej ręki, a sposób stosowania nie krępuje chorego w powszednim egzystowaniu. Np proteza kończyny górnej całkiem oddaje sposób funkcjonowania zwykłej ręki zdrowego człowieka. Istnieje możliwość posługiwać się nią zupełnie sprawnie i starczy troszeczkę wprawy i zwykłe czynności codzienne nie będą już męczące. Przy tym minimalizują poczucie zaniżonej wartości, która to jest bardzo poważnym kłopotem psychologicznym po utracie którejś z części naszego ciała. Proteza nogi, wyśmienity wynalazek, osoby pracujące nad protezami powinny też mieć przyznawane wielkie gratyfikacje, ponieważ doprawdy ich zlecenia mają niezwykle duże znaczenie dla drugiego człowieka. Przecież z pomocą takiej protezy będziemy mieli możliwość normalnie, bez jakichkolwiek przeszkód poruszać się. Czy nie jest to piękne. Niechaj wykonują swoją pracę dalej dlatego że robią to dobrze. Proteza bioniczna powinny być wykonane z mocnych materiałów oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego te najdoskonalsze mają mozliwość kosztować tak dużo gotówki. Nie bywa to zakup na każdą kieszeń, dzięki temu apel do ludzi pomagajmy, pomóżmy jak najwięcej, bo jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji to ktoś pomoże nam.
Jako ludzie w zdecydowanej większości przypadków jesteśmy niezbyt empatyczni, nie wczuwamy się w sytuację innych ludzi, to mnie boli oraz siedzi na sercu dla tego pisze o tym. Mam nadzieję, że zdołałem dotrzeć do waszej wyobraźni a także choć trochę rozszerzyłem wasze horyzonty myślowe. Może wręcz ktoś z was rozglądnie się naokoło i zauważy sąsiadkę na wózku czy ciocię niemającą ręki, której to nie odwiedził długi czas. Jeżeli już znamy takowe osoby w otoczeniu okazujmy doradztwo, gdyż jedynie one tak naprawdę wiedzą jak to jest nie łatwo radzić sobie z życiem w sprawach niecodziennych. My możemy się jedynie domyślać, niemniej jednak musimy mieć nadzieję, że nigdy nie będzie tobie dane tego doświadczyć.