Ruszta do obory

Inne

Niewątpliwie każdy kto hoduje trzodę chlewną bardzo dobrze wie jak niezwykle ważne są ruszta z betonu. Występują również specjalne ruszta do obory dla osób, które hodują krowy.

Ruszta betonowe posiadają mnóstwo pozytywów, przede wszystkim:
*użycie wysokiej jakości betonu, najczęściej klasy C35/45, który wyróżnia się przesiąkliwością 5% i jest zgodny z normą PN – EN 12390 – 8
*powierzchnią, po której się chodzi jest beton jednofrakcyjny, który posiada znakomitą szorstkość
*występuje bardzo wysoka zdolność drenażu, przez to że jego przekrojem są specjalne beleczki o kształcie litery T
*ograniczona emisja amoniaku poprzez wdrożenie nienasiąkliwego betonu wysokiej klasy
*cała konstrukcja jest dokładnie chroniona przed korozją poprzez specjlaną ochronę stali zbrojeniowej
*dodatkowa możliwość użycia podrusztowych belek połączonych z rusztami w formie systemu magazynowania ,przykładowo do gnojnicy
Takie ruszty są zwykle wykonane w rozmaitych długościach. Wyróżnia się ruszta do obory betonowe podstawowe a także przejezdne. Dopuszczalna jest też dokładna konfiguracja powierzchni po której się stąpa.

 

Ruszta przeznaczone do obory są tworzone w zgodzie z panującymi przepisami i normami UE. Wersje są skategoryzowane wedle obciążenia, poprzez co całkowicie możliwe jest spełnienie wszystkich wymogów klientów. Możliwe jest nabycie rusztów przejazdowych, po których będą mogły przejechać maszyny o nacisku nawet 3 ton na oś.
Wybór dobrych pod kątem jakości rusztów z betonu umożliwia uzyskanie całkowicie suchego oraz środowiska w oborze albo chlewni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *