Śmierć jest nieodłącznym elementem naszego życia.

Inne

Zakład funeralny jest miejscem, którego każdy z nas wolałby omijać szerokim łukiem. Śmierć jest jednak elementem życia i nikogo nie ominie. Informacja o śmierci bliskiej nam osoby dla wielu nas bywa druzgocąca, lecz naszym obowiązkiem jest godnie wyprawić pogrzeb zmarłemu.

 

O śmierci bliskiej nam osoby przebywającej, która przebywała w szpitalu informuje nas lekarz. Wówczas po załatwieniu wszystkich dokumentów musimy udać się do zakładu funeralnego. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy członek rodziny odchodzi w domu. Dopóki nie zostaną załatwione wszystkie formalności przez policję i lekarza, zakład pogrzebowy Katowice nie może zabrać ciała. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, należy pójść do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu a także charakteru uroczystości. Najczęściej pogrzeb ma religijny charakter i bierze w niej udział osoba duchowna. Ale powszechne są także pochówki świeckie, bez udziału księdza. Osoby starsze, które są świadome kończącego im się czasu, przeważnie informują najbliższe im osoby o tym, jakiego pochówku sobie życzą.

 

Zadaniem najbliższych osoby zmarłej jest uszanowanie jej ostatniej woli. Zakład pogrzebowy jest miejscem przygnębiającym, dlatego też istotne jest, by osoby w nim pracujące charakteryzowały się wysokim poziomem cierpliwości, zrozumienia i empatii, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *