Z pomocą przychodzą nam banki lub instytucje pozabankowe.

Inne
Z całą pewnością nie można nie zgodzić się ze znanym wszystkim przysłowiem , które mówi że najlepszym nawykiem jest nie pożyczać kasy w ogóle, ale rzeczywistość ma jak zwykle do wtrącenia swoje tzw. trzy grosze oraz właściwie niemożliwe jest dziś spotkać kogokolwiek, kto nie miałby w ciągu swojego życia problemów powiązanych z płynnością finansową.
Niezależnie od tego czy te zakłócenia dotyczyły budżetu domowego czy budżetu firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwala na poradzenie sobie z kłopotem jest niewątpliwie pożyczenie gotówki. Dobrym wyjściem jest pewnie pożyczenie potrzebnej gotówki od znajomych oraz najbliższej rodziny, którzy nie chcieliby później odsetek od tego kredytu, lecz bywa i tak, iż nie mamy nikogo kto poratowałby nas wolnymi środkami finansowymi lub po prostu nie lubimy prosić się o gotówkę (niestety pożyczanie pieniędzy od rodziny ma własne słabości). W tak zaistniałej okoliczności z pomocą przychodzą nam zazwyczaj banki lub też pozabankowe instytucje majątkowe, które za odpowiednią zapłatą (oprocentowanie) udostępnią nam niezbędne środki pieniężne.
Dostanie kredytu w banku, choć z reguły jest znacznie tańsze niż get-money.pl – szybkie pożyczki pozabankowe, wymaga jednak posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej i bardzo dobrej historii , która dotyczy spłaty poprzednich kredytów. Jeśli nie mamy powyższych cech to praktycznie możemy w zasadzie zapomnieć o dostaniu kredytu w banku, który co prawda pobiera niższe oprocentowanie, niemniej jednak nie jest skłonny do dużego ryzyka. Inaczej sprawy mają się w sytuacji firm pożyczkowych, dla jakich stopień ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w wypadku tradycyjnego banku, co jest jednakże związane z wyższymi odsetkami jakie trzeba będzie nam zapłacić za udzielenie pożyczki. Wiadomo, że nic nie ma za darmo oraz im większe ryzyko ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje za to ryzyko wyższego wynagrodzenia. Należy mieć bowiem na uwadze fakt, że część wierzycieli w ogóle nie będzie umiała spłacić swojego kredytu i to z tym ryzykiem musi się liczyć instytucja , która decyduje się na pożyczenie nam pieniędzy. Zdarza się jednakże i tak, iż w niektórych spółkach pożyczkowych, zwłaszcza tych , które dysponują większym kapitałem a także dłuższym stażem na rynku, możemy otrzymać pożyczkę bez ponoszenia żadnych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam pewne kwotowe ograniczenia oraz z reguły trzeba tego typu zobowiązanie oddać stosunkowo szybko (zazwyczaj nie dłużej aniżeli w ciągu sześćdziesięciu dni), ale w zamian nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Firmy pożyczkowe również zwracają uwagę na zdolność kredytową osoby, która chce u nich skredytować własne potrzeby, jednak akurat w tej sytuacji jest możliwość pozwolić sobie na nieco gorszą historię kredytową a także nieco gorsze dochody. Ceną za pobłażliwe podejście do nas jest łączny koszt który przyjdzie nam ponieść podczas spłacania naszego zobowiązania, który na pewno przekroczy 10 procent rocznie, a przeważnie dosięgnie też kilkudziesięciu procent w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *